Toggle navigation
My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
0
Help
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Catalogs
Netauktion den 5. september 2023
276
All lots
276
All lots
33
MØBLER OG DESIGN
33
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
104
KUNST
104
ÆLDRE KUNST
20
ORIENTEN
20
ORIENTALICA
19
PORCELÆN
19
PORCELÆN, FAJANCE
3
GLAS
3
GLAS
13
SØLV
13
SØLV
48
SMYKKER
48
SMYKKER OG URE
8
BRONZER OG METAL
8
BRONZER, METAL OG URE
13
SAMLEROBJEKTER
2
LEGETØJ
2
VÅBEN
8
ANDET
1
DEKORATION
8
ETNOGRAFICA
8
ETNOGRAFICA
3
TÆPPER
3
TÆPPER
1
BEKLÆDNING
1
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
3
MUSIKINSTRUMENTER
3
AKUSTISKE INSTRUMENTER
×
Close
Help
×
Close
My Favorites
Favorite saved!
×
Close
My Favorites
×
Close
Login
×
Close
Lägg bud
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Sale No
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Shortest time left
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Sale No
135337.
Frisisk barokkommode af eg, 18. årh.
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Sale No
137089.
Italiensk kiksedåse af bemalet metalblik med portræt.
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
800 DKK
Hammer price
4.00 DKK
5.00 DKK
450 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
Sale No
137836.
Orientalsk vitrineskab af mørkt træ og glas i front og sider.
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1600 DKK
Unsold
Sale No
137154.
Spillebord af mahogni 19 årh.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
137159.
Engelsk rejseskrin/skriveskrin af palisander med indlængninger af messing. 1886
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1600 DKK
Unsold
Sale No
137384.
Dragkiste af eg, ligeknækket front. 18. årh.
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
137584.
Heppelwhite vitrineskab af mahogni (2)
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
4000 DKK
Unsold
Sale No
137782.
Lavt bord ilagt plade af marmor. Kina ca 1900.
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
137189.
Sidebord af mahogni
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
Hammer price
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
450 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Sale No
138019.
Sekretær i Gustaviansk form indlagt med diverse træsorter, monteret med forgyldte bronzebeslag. 20. årh.
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammer price
27.00 DKK
28.00 DKK
4.000 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Sale No
138239.
"Marbella", Sæt på 3 barstole af formbøjet træ. (3)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Hammer price
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
1.300 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Sale No
138035.
Russisk Khodinka bæger samt Dronning Victorias Diamant jubilæums bæger. (2)
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1500-2000 DKK
Unsold
Sale No
129323.
Victoriansk vugge af mahogni med fransk flet, England, 19. årh.s sidste halvdel
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
4000-6000 DKK
Unsold
Sale No
135323.
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, 19./20. årh.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1200-1500 DKK
Unsold
Sale No
135396.
Dansk barok almuekiste af bemalet og jernbeslået træ. 18. årh.
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
2000-3000 DKK
Unsold
Sale No
135408.
Skab af egetræ, tofløjet og på underdel med to skuffer, 19./20. årh.
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2500 DKK
Unsold
Sale No
107140.
Skrivebordsgarniture af rødbroget marmor
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
135450.
Barokchatol med skråklap, egetræ. 18. årh.
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
135955.
Antik Butler Tray af mahogni
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
800 DKK
Hammer price
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
300 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Sale No
135947.
Ådremalet Roskildeskab/skilleskab af fyrretræ, 19. årh
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Sale No
135565.
Sen-gustaviansk spejl i hvidmalet og forgyldt ramme, 19. årh.s første halvdel
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
135577.
Chatol af mahogni med skrå skriveklap og trefløjet overskab, søjler og spejle bag klappen, 19. årh.s først tredjedel
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
135578.
Louis XVI chatol af fyrretræ, med overskab, 19. årh.
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
135878.
Lille afsætningsbord af mahogni, 19. årh.
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
135879.
Tre-pers. sofa af mahogni, betrukket med hestehår, 20. årh.s første halvdel
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
135430.
Spejl i ramme af mahogni, med monteringer af bronze, 19. årh.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
135839.
Et par væghængte girandoler af messing med glasprismer 20. årh.s første halvdel (2)
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Sale No
136932.
Piedestalskab af mahogni, 19. årh.
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Sale No
136901.
Sønderjysk kiste med smukke jernbeslag, 1700 tallet
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Sale No
136906.
Sæt på fire svenske stole af birketræ, 19. årh.
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
600 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
Sale No
137085.
Frits Henningsen (1889-1965), tilskrevet: Lampebord af mahogni
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
138567.
Chatol af eg - 1776
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
138586.
Syv Wibroe ølkasser af bemalet træ. (7)
Estimate
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Sale No
134984.
Louis Seize standur af bemalet og guldstafferet træ, 18. årh.s sidste fjerdedel
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
2400 DKK
Unsold
Sale No
137700.
Fem æsker / kasser med lodder af forskellige metaller. (5)
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
600 DKK
Hammer price
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
500 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Sale No
137180.
Ældre juletræsfod af bemalet støbejern 1900 tallet.
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
135055.
Fransk kaminur af forgyldt bronze, halvrundt urhus med amor figur, 19. årh.
Estimate
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
3000 DKK
Hammer price
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1.200 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Sale No
137659.
Et par lysestager af bronze i form af drager, ca. 1900 (2)
Estimate
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1.800 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Sale No
135271.
Junghans vægur
Estimate
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Sale No
134979.
Jn. Molineux: Engelsk George III standur af mahogni, 18. årh.s sidste fjerdedel
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
2400 DKK
Unsold
Sale No
134684.
Tinfad med graverede tulipaner
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
137698.
Fritz Syberg (1862-1939): Landskab, sign monogram 1931. Olie på lærred.
Estimate
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
12000-15000 DKK
Unsold
Sale No
137202.
Heinrich Buntzen (1803-1892) samt Constantin Hansen (1804-1880): To tegninger (2)
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
300 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Sale No
137449.
Samling forskellige tegninger (4)
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
136843.
Viggo Langer (1860-1942): "Luciemøllen ved solnedgang"
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
650 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Sale No
137181.
Carl Baagø (1829-1902): Sejlskibe i høj sø, akvarel og hvidt på papir
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1.200 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Sale No
137213.
Ubekendt kunstner: Kystparti pastel på papir 1910
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Unsold
Sale No
137413.
Knud Kyhn (1880-1969): Havfugle ved bred, vandfugle.
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
1500 DKK
Hammer price
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1.400 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
We use cookies to provide our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
Read more
I understand