My pages
Details
(Name, address, phone...)
Activities
(Bid, bought, sold...)
Invoices
Create account
My Favorites
Help
Catalogs
Rolf Gjedsted
54
All lots
54
All lots
MØBLER OG DESIGN
KUNSTHÅNDVÆRK OG DESIGN
47
KUNST
47
MODERNE KUNST
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Shortest time left
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
33.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på papir.
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
750 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Lot No.
39.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på plade. U.R.
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
40.
Rolf Gjedsted (1947-2022): "GOD JUL ETC", Stort firkantet keramisk fad, signeret.
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
500 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Lot No.
52.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Tre "stokke", bemalet og delvist forgyldt træ, to monteret med to figurer af udskåret ben. Alle signeret. (3)
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
1.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på lærred.
Estimate
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
3000 DKK
Unsold
Lot No.
2.
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1.500 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Lot No.
3.
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
4.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på malerpap.
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
5.
Estimate
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
5.00 DKK
6.00 DKK
1.500 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
Lot No.
6.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på masonit.
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
7.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Fem dele rakuglaseret keramiske skåle/fade. Tre signeret. (5)
Estimate
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
8.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Fem dele rakuglaseret keramiske skåle/fade. To signeret. (5)
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
9.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Mixed media på papir.
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
10.
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
11.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på plade.
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
500 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Lot No.
12.
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
13.
Estimate
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
14.
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
1200 DKK
Hammer price
10.00 DKK
11.00 DKK
600 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Lot No.
15.
Estimate
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
16.
Rolf Gjedsted (1947-2022): "Blomster". Sign. Olie på lærred.
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1500-2000 DKK
Unsold
Lot No.
17.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Modifikation 18. årh-2018 "Me Too Madonna". Sign. Olie, akryl, bladguld og sølv på lærred.
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
2000-3000 DKK
Unsold
Lot No.
18.
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
19.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition med figurer. Signeret og dateret. Olie på lærred.
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1500-2000 DKK
Hammer price
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
700 DKK
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Lot No.
20.
Estimate
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Lot No.
21.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på møbelplade. 25X40.
Estimate
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
500 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Lot No.
22.
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
7.00 DKK
8.00 DKK
500 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Lot No.
23.
Estimate
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
500 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Lot No.
24.
Estimate
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1000 DKK
Hammer price
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
550 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Lot No.
25.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Komposition. Sign. Olie på papplade.
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
26.
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Lot No.
27.
Estimate
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
28.
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Lot No.
29.
Estimate
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
30.
Estimate
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Lot No.
31.
Rolf Gjedsted (1947-2022): Tre keramiske fade med raskuglasur. Alle signeret. (3)
Estimate
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1500 DKK
Unsold
Lot No.
32.
Rolf Gjedsted (1947-2022): En samling på Seks keramiske fade og skåle. (6)
Estimate
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
2000 DKK
Unsold
Lot No.
34.
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
36.
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
37.
Estimate
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
38.
Estimate
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
41.
Estimate
7.00 DKK
8.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammer price
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
650 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Lot No.
42.
Estimate
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
43.
Estimate
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
44.
Estimate
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
3000-4000 DKK
Unsold
Lot No.
45.
Estimate
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Lot No.
46.
Estimate
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Lot No.
47.
Estimate
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1200 DKK
Unsold
Lot No.
48.
Estimate
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1000 DKK
Unsold
Read more
I understand