"Vittra vid källan"
Motiv från Fällfors.
Signerad: CM Lindqvist
Daterad a tergo: 1970
Mått på pannå: 42 x 39 cm
Mått inklusive ram: 55 x 51 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre färgsläpp, inga övriga anmärkningar
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Oil on panel
"Vittra at the Source"
Motif from Fällfors.
Signed: CM Lindqvist
Dated on verso: 1970
Dimensions of panel: 42 x 39 cm
Dimensions including frame: 55 x 51 cm
Condition report: Minor age-based wear, Minor paint losses, no other remarks
600 SEK | 2024-01-08 14:37 |
550 SEK | 2024-01-23 18:02 |
100 SEK | Startpris |