Landskapsmotiv
Signerad: O. Hermelin
Daterad: 1901
Mått på pannå: 36 x 16 cm
Mått inklusive ram: 45,5 x 26 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, färgskav/skåra i pannå (9 mm), inga övriga anmärkningar
Olof Hermelin 1827-1913 Oil on panel
Landscape motifs
Signed: O. Hermelin
Dated: 1901
Dimensions of panel: 36 x 16 cm
Dimensions including frame: 45.5 x 26 cm
Condition report: Minor age-based wear, paint rub/nick in panel (9 mm), no other remarks
1 000 SEK | 2023-12-05 10:12 |
950 SEK | 2023-12-28 14:59 |
750 SEK | 2023-12-27 23:57 |
150 SEK | 2023-12-21 13:42 |
100 SEK | Startpris |