Hasui Kawase 1883-1957, Japan.
"Mt Fuji From Yuimachi at Suruga 1934"
Stämplad.
Mått på papper: 39 x 26 cm
Mått inklusive ram: 46 x 32,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Hasui Kawase 1883-1957 Color woodblock print
Stamped.
Dimensions of paper: 39 x 26 cm
Dimensions including frame: 46 x 32.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
5 200 SEK | 2023-10-26 14:30 |
5 000 SEK | 2023-10-26 14:31 |
4 400 SEK | 2023-10-26 14:30 |
900 SEK | 2023-10-25 19:04 |
800 SEK | 2023-10-25 15:05 |
650 SEK | 2023-10-12 11:02 |
100 SEK | Startpris |