Höstlandskap.
Signerad: Sven Erixson
Mått på duk: 55 x 46 cm
Mått inklusive ram: 58 x 49 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Sven X-et Erixson 1899-1970 Oil on canvas
Autumn landscape.
Signed: Sven Erixson
Dimensions of canvas: 55 x 46 cm
Dimensions including frame: 58 x 49 cm
Condition report: Minor insignificant craquelure & age-based wear, No other remarks.
12 000 SEK | 2023-09-21 11:24 |
11 500 SEK | 2023-09-12 14:38 |
8 200 SEK | 2023-09-19 20:14 |
5 400 SEK | 2023-09-19 17:49 |
2 000 SEK | 2023-09-18 21:14 |
100 SEK | Startpris |