Konstnär född: 1949
"Surrealismin haarat leviävät kaukaisen suomen tuhansien järvien rannoille 2"/ "Surrealismens grenar spred sig till stränderna av tusentals sjöar i det avlägsna Finland 2"
Daterad: 1972
Signerad: Ilkka O. Lehtinen
Mått på duk: 100 x 80 cm
Mått med ram: 107 x 87 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre fläckar och mindre repor på duk, inga övriga anmärkningar
Ilja West ( Ilkka O. Lehtinen)
Artist born: 1949
"Branches of surrealism spread to the shores of thousands of lakes in distant Finland 2"
Dated: 1972
Signed: Ilkka O. Lehtinen
Dimensions of canvas: 100 x 80 cm
Dimensions with frame: 107 x 87 cm
Condition: Minor age-based wear, minor staining and minor scratches on canvas, no other remarks
1 300 SEK | 2023-08-01 10:06 |
1 200 SEK | 2023-08-29 09:08 |
250 SEK | 2023-08-22 14:54 |
100 SEK | Startpris |