"Himmelfärg"
Signerad: NN Skum
Daterad: 1945 4/11 8 fm
Mått bildyta: 33 x 26 cm
Mått inklusive ram: 56 x 47 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage på ram, något gulnad passpartou, inga övriga anmärkningar
Nils Nilsson Skum 1872-1951 Mixed media on paper
"Sky Color"
Signed: NN Skum
Dated: 1945 4/11 8 sq
Image area dimensions: 33 x 26 cm
Dimensions including frame: 56 x 47 cm
Condition: Age-based wear on frame, slightly yellowed passepartou, no other remarks
6 400 SEK | 2023-06-01 14:03 |
6 200 SEK | 2023-06-01 13:53 |
4 400 SEK | 2023-05-30 21:22 |
3 000 SEK | 2023-05-22 21:16 |
2 800 SEK | 2023-05-08 13:00 |
100 SEK | Startpris |