Motiv av sameläger och renhjord
Signerad: NN Skum
Mått bildyta: 34 x 25 cm
Mått inklusive ram: 49,5 x 40,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Nils Nilsson Skum 1872-1951 Mixed media on paper
Motif of Sami camp and reindeer herd
Signed: NN Skum
Image area dimensions: 34 x 25 cm
Dimensions including frame: 49.5 x 40.5 cm
Condition: Minor age-based wear on frame, no other remarks
4 800 SEK | 2023-05-25 08:22 |
4 600 SEK | 2023-05-30 21:22 |
3 000 SEK | 2023-05-22 21:17 |
2 800 SEK | 2023-05-08 12:24 |
100 SEK | Startpris |