Pokerspelare
Signerad med blyerts: A.Ristmägi
Daterad: 1954
Mått bildyta: 42,5 x 31 cm
Mått med ram: 59 x 49 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre fläck, inga övriga anmärkningar
Aleksander Ristmagi (Estonia, 1912-1972) Woodcut
Poker player
Signed in pencil: A.Ristmägi
Dated: 1954
Image area dimensions: 42.5 x 31 cm
Dimensions with frame: 59 x 49 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor stain, no other remarks
4 400 SEK | 2023-04-27 12:07 |
4 200 SEK | 2023-04-21 19:43 |
1 900 SEK | 2023-04-14 11:49 |
100 SEK | Startpris |