"A Distinguished Member of the Humane Society"
Otydligt signerad / oidentifierad konstnär.
Målad efter Edwin Landseer 1802-1873.
Mått på duk: 55 x 46 cm
Ej ramad.
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage och mindre färgsprickor, inga övriga anmärkningar
Edwin Landseer 1802-1873 Oil on Canvas (After)
Indistinctly signed / unidentified artist.
Painted after Sir Edwin Landseer 1802-1873.
Dimensions of canvas: 55 x 46 cm
Not framed.
Condition report: Age-based wear and minor paint cracks, no other remarks
1 400 SEK | 2023-04-27 14:56 |
1 300 SEK | 2023-04-27 11:23 |
1 100 SEK | 2023-03-22 13:45 |
100 SEK | Startpris |