Vinterby med älv
Signerad: CM Lindqvist
Daterad: 1914
Mått på duk: 58 x 51 cm
Mått med ram: 71 x 62 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, färgsprickor över stora delar, inga övriga anmärkningar
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Oil on canvas
Winter village with river
Signed: CM Lindqvist
Dated: 1914
Dimensions of canvas: 58 x 51 cm
Dimensions with frame: 71 x 62 cm
Condition: Minor age-based wear, paint cracks over larger parts, no other remarks
1 500 SEK | 2022-12-29 15:00 |
1 400 SEK | 2022-12-29 15:01 |
1 200 SEK | 2022-12-29 13:39 |
1 100 SEK | 2022-12-29 13:13 |
800 SEK | 2022-12-29 10:16 |
750 SEK | 2022-11-30 11:32 |
100 SEK | Startpris |