"På Spetsen"
Signerad a tergo: Erik Ortvad, Kvänjarp.
Daterad: 1967
Mått på duk: 46 x 38 cm
Mått inklusive ram: 47,5 x 39,5 cm
Erik Ortvad 1917-2008 Oil on canvas
"On the Edge"
Signed on verso: Erik Ortvad, Kvänjarp.
Dated: 1967
Dimensions of canvas: 46 x 38 cm
Dimensions including frame: 47.5 x 39.5 cm
Condition report: No remarks
13 500 SEK | 2022-12-01 15:23 |
13 000 SEK | 2022-12-01 15:02 |
8 800 SEK | 2022-12-01 14:57 |
5 000 SEK | 2022-11-21 20:04 |
4 800 SEK | 2022-11-16 16:07 |
100 SEK | Startpris |