Motiv från Oviksfjällen.
Signerad: Joh Tirén
Daterad a tergo: 1890
Mått på duk: 69 x 40 cm
Mått inklusive ram: 78 x 49 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre krackeleringar, Inga övriga anmärkningar.
Johan Tiren 1853-1911 Oil on canvas
Motif from Oviksfjällen.
Signed: Joh Tirén
Dated on verso: 1890
Dimensions of canvas: 69 x 40 cm
Dimensions including frame: 78 x 49 cm
Condition report: Wear on frame, Minor craquelure, No other remarks.
9 400 SEK | 2022-10-26 19:47 |
9 200 SEK | 2022-10-24 22:03 |
9 000 SEK | 2022-10-20 16:41 |
7 800 SEK | 2022-10-04 13:47 |
5 600 SEK | 2022-10-19 14:12 |
5 200 SEK | 2022-10-17 20:49 |
100 SEK | Startpris |