"En sovande gubbe, rumsinteriör"
Signerad a tergo: Ericson
Daterad: 1860
Mått på duk: 64 x 52,5 cm
Mått med ram: 82 x 69 cm
Konditionsrapport: Flertalet krackeleringar, lagning, åldersbaserat slitage, skador på ram, inga övriga anmärkningar
Alfred Erikson 1831-1871 Oil on Canvas
"A Sleeping Old Man, Room Interior"
Signed on verso: Ericson
Dated: 1860
Dimensions of canvas: 64 x 52,5 cm
Dimensions with frame: 82 x 69 cm
Condition report: Several cracks, repairs, age-based wear, damage to frame, no other remarks
950 SEK | 2022-10-07 11:30 |
900 SEK | 2022-10-25 14:57 |
500 SEK | 2022-10-18 22:13 |
100 SEK | Startpris |