40805. Okänd Konstnär Olja på duk 17/1800-tal

Porträtt
Till synes osignerad
Okänd / Oidentifierad konstnär

Mått på duk: 57 x 48 cm
Mått med ram: 76 x 66 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, Tryckskada på duk, färgkrackeleringar, Inga övriga anmärkningar.

Unknown Artist Oil on Canvas 18/19th Century
Portrait
Appears unsigned
Unknown / Unidentified artist.

Dimensions of canvas: 57 x 48 cm
Dimensions with frame: 76 x 66 cm

Condition report: Age-based wear, Pressure injury on canvas, paint craquelure, No other remarks.

Varunr 40805
Skick Begagnat

1 September 2022 15:25

Utrop 3000-4000 SEK

1 300 SEK2022-07-13 09:54
1 200 SEK2022-09-01 06:53
1 000 SEK2022-09-01 01:09
600 SEK2022-08-29 22:34
100 SEK Startpris

Webauktion

Slagavgift 80 SEK Ink.moms