40781. Einar Wallquist 1896-1985 Akvarell på papper

Motiv av fjällandskap och sjö
Signerad: Einar Wallquist
Daterad: 1976

Mått bildyta: 34 x 25 cm
Mått med ram: 50 x 41 cm

Konditionsrapport: Smuts på insida glas, inga övriga anmärkningar.

Einar Wallquist 1896-1985 Watercolor

Motif of mountain landscape and lake
Signed: Einar Wallquist
Dated: 1976

Dimensions image area: 34 x 25 cm
Dimensions with frame: 50 x 41 cm

Condition report: Dirt inside glass, no other remarks

Varunr 40781
Skick Begagnat

1 September 2022 15:14

Klubbslag3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 1 300 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK

Utrop 800-1000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2865 SEK

1 300 SEK2022-08-30 09:59
1 200 SEK2022-08-28 18:43
550 SEK2022-08-26 21:58
450 SEK2022-07-07 15:00
350 SEK2022-08-25 19:09
100 SEK Startpris

Webauktion

Slagavgift 80 SEK Ink.moms