Landskapsmotiv med husruin
Signerad: R Fouques
Daterad: 1928
Mått på pannå: 41 x 32 cm
Mått med ram: 48 x 39 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga andra anmärkningar
Robert Henry Fouques (1892–1954) Oil on Panel
Landscape with house ruin
Signed: R Fouques
Dated: 1928
Dimensions of panel: 41 x 32 cm
Dimensions with frame: 48 x 39 cm
Condition: Minor wear on frame, no other remarks
500 SEK | 2022-06-29 09:20 |
450 SEK | 2022-05-23 13:07 |
100 SEK | Startpris |