"Våranna"
Mamma sår uti Bränna. (Vårbruk)
Signerad: Ruth Wållberg
Daterad: 1973
Mått på pannå: 40,5 x 33 cm
Mått med ram: 48 x 41 cm
Konditionsrapport: Mindre sträck med färgsläpp, inga övriga anmärkningar
Ruth Wållberg 1920-2008 Oil on panel
"Våranna"
Mother sows in Bränna. (Spring farming)
Signed: Ruth Wållberg
Dated: 1973
Dimensions of panel: 40.5 x 33 cm
Dimensions with frame: 48 x 41 cm
Condition: Minor line with color drop, no other remarks
900 SEK | 2022-06-24 16:13 |
850 SEK | 2022-06-19 14:36 |
400 SEK | 2022-06-20 21:10 |
100 SEK | Startpris |