"Långflottare i Vännforsen, sista fors i Vindelälven"
Signerad: Ruth Wållberg
Daterad: 1974
Mått på pannå: 55 x 46 cm
Mått med ram: 66 x 56 cm
Ruth Wållberg 1920-2008 Oil on panel
"Rafters in Vännforsen, last rapid in Vindelälven"
Signed: Ruth Wållberg
Dated: 1974
Dimensions of panel: 55 x 46 cm
Dimensions with frame: 66 x 56 cm
Condition: Minor wear on frame, no other remarks
900 SEK | 2022-06-19 14:33 |
850 SEK | 2022-06-30 14:57 |
600 SEK | 2022-06-20 21:09 |
100 SEK | Startpris |