L`eveil du paysage / Landskapets uppvaknande
Från konstnärens kvarlåtenskap, Stämplad Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numrerad 0708 samt signerad & intygad a tergo av Michèle Lindström.
Även märkt: K.100-1040/95
Mått på duk: 160 x 150 cm
Bengt Lindström 1925-2008 Oil on canvas
L`eveil du paysage / The awakening of the landscape
From the artist's estate, Stamped Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numbered 0708 and signed & certified on verso by Michèle Lindström.
Also marked: K.100-1040 / 95
Dimensions of canvas: 160 x 150 cm
Conditional report: No remarks
120 000 SEK | 2022-03-25 16:30 |
115 000 SEK | 2022-05-22 21:25 |
80 000 SEK | 2022-03-25 09:55 |
18 500 SEK | 2022-03-21 20:19 |
100 SEK | Startpris |