Figurkomposition
Färgetsning med carborundum
Ingår i "Herakles".
Numrerad: 15/99
Signerad: Lindstrom
Mått bildyta: 74 x 55,5 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar
Bengt Lindström 1925-2008 Carborundum Etching
Figure composition
Color staining with carborundum
Included in "Herakles"
Numbered 15/99
Signed: Lindstrom
Dimensions image area: 74 x 55.5 cm
Condition report: Wear on frame, No other remarks.
3 200 SEK | 2022-02-24 15:26 |
3 000 SEK | 2022-02-19 08:28 |
2 000 SEK | 2022-02-18 09:12 |
1 500 SEK | 2022-02-02 12:27 |
600 SEK | 2022-02-14 21:47 |
100 SEK | Startpris |