L`eveil du paysage / Landskapets uppvaknande
Från konstnärens kvarlåtenskap, Stämplad Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numrerad 0708 samt signerad & intygad a tergo av Michèle Lindström.
Även märkt: K.100-1040/95
Mått på duk: 160 x 150 cm
Bengt Lindström 1925-2008 Oil on canvas
L`eveil du paysage / The awakening of the landscape
From the artist's estate, Stamped Provenance de la succession Bengt Lindstrom, numbered 0708 and signed & certified on verso by Michèle Lindström.
Also marked: K.100-1040 / 95
Dimensions of canvas: 160 x 150 cm
Conditional report: No remarks
92 000 SEK | 2022-02-11 13:51 |
90 000 SEK | 2022-02-23 16:22 |
62 000 SEK | 2022-02-18 12:57 |
20 000 SEK | 2022-02-16 06:44 |
5 000 SEK | 2022-02-15 22:41 |
450 SEK | 2022-02-15 18:45 |
100 SEK | Startpris |