Landskapsmotiv med människor.
Signerad.
Daterad: 1896
Mått på duk: 90 x 54 cm
Konditionsrapport: Gulnad fernissa, Åldersbaserat slitage, Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
August Jansson 1851-1915 Oil on canvas
Landscape motifs with people.
Signed.
Dated: 1896
Dimensions of canvas: 90 x 54 cm
Conditional report: Yellowed varnish, Age-based wear, Minor wear on frame, No other remarks.
2 200 SEK | 2022-01-13 12:15 |
2 000 SEK | 2022-01-25 18:50 |
100 SEK | Startpris |