Lars Pirak 1932-2008
Samearbete
Saltkar med sked i form av en ripa tillverkad av renhorn
Signerad: Lars Pirak
Längd: 6 cm
Höjd: 5,7 cm
Lars Pirak Salt grouse with spoon Sami handicraft 1989
Lars Pirak 1932-2008
Salt cellar with spoon in the form of a grouse made of reindeer horn
Signed: Lars Pirak
Length: 6 cm
Height: 5,7 cm
Conditional report: Minor age-based wear, no other remarks
2 400 SEK | 2021-12-26 02:09 |
2 400 SEK | 2021-12-29 16:12 |
2 000 SEK | 2021-12-21 02:11 |
2 000 SEK | 2022-04-17 12:22 |
500 SEK | 2021-12-20 18:58 |
300 SEK | 2021-12-20 18:47 |
100 SEK | Startpris |