Årosjokk.
Halvhornskniv tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: GS
Daterad: 1980
Längd: 25 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Gösta Sunna Sami knife 1980
Årosjokk.
Half-horn knife made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: GS
Dated: 1980
Length: 25 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
1 600 SEK | 2021-12-29 17:47 |
1 500 SEK | 2021-12-29 17:55 |
1 300 SEK | 2021-12-27 20:08 |
1 200 SEK | 2021-12-26 16:20 |
1 100 SEK | 2021-12-25 22:00 |
950 SEK | 2021-12-25 08:24 |
850 SEK | 2021-12-22 22:04 |
750 SEK | 2022-04-19 10:59 |
100 SEK | Startpris |