Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: K Sunna
Daterad: 1985
Längd: 21 cm
Knut Sunna Half horn knife Sami craft 1985
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Signed: K Sunna
Dated: 1985
Length: 21 cm
Conditional report: No remarks
2 000 SEK | 2021-12-29 17:41 |
1 900 SEK | 2021-12-29 17:30 |
1 800 SEK | 2021-12-29 17:29 |
1 500 SEK | 2021-12-27 08:54 |
1 400 SEK | 2022-04-19 10:14 |
1 200 SEK | 2021-12-21 20:09 |
500 SEK | 2021-12-21 17:03 |
100 SEK | Startpris |