Långsjöby
Snidad skulptur tillverkad av renhorn föreställande en älg
Monogramsignerad: EN
Daterad: 1987
Höjd: 21,5 cm
Längd: 15 cm
Erik Norberg 1913-2001 Sculpture Bone 1979
Långsjöby
Carved sculpture made of reindeer horn depicting an elk
Monogram signed: EN
Dated: 1987
Height: 21,5 cm
Length: 15 cm
Condition report: No remarks
2 000 SEK | 2021-12-29 17:10 |
1 900 SEK | 2022-04-19 10:14 |
1 600 SEK | 2021-12-21 12:44 |
1 000 SEK | 2021-12-20 20:43 |
100 SEK | Startpris |