Nikolaus Fankki född 1927, Kaitum
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: NF
Längd: 38 cm
Konditionsrapport: Mindre märken & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Nikolaus Fankki Chopper / Large knife Sami handicraft from the 20th century
Nikolaus Fankki born 1927, Kaitum
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: NF
Length: 38 cm
Conditional report: Minor marks & age-based wear, No other remarks.
11 500 SEK | 2021-12-29 17:21 |
11 000 SEK | 2021-12-29 17:40 |
10 000 SEK | 2021-12-29 15:08 |
7 800 SEK | 2022-04-19 10:13 |
7 200 SEK | 2021-12-21 17:12 |
1 400 SEK | 2021-12-20 21:37 |
100 SEK | Startpris |