Anders Sunna född 1937, Årosjokk
Tillverkad av läder & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: A Sunna
Längd: 25 cm
Konditionsrapport: Två mindre sprickor i övre kant av slidan, Inga övriga anmärkningar.
Anders Sunna All-bone knife Sami handicraft from the 20th century
Anders Sunna born 1937, Årosjokk
Made of leather & engraved bone / horn in stylized decor.
Signed: A Sunna
Length: 25 cm
Conditional report: Two minor cracks in the upper part of the sheath, No other remarks.
5 200 SEK | 2021-11-26 15:37 |
5 000 SEK | 2021-12-29 17:24 |
4 600 SEK | 2021-12-29 17:23 |
4 200 SEK | 2021-12-23 07:46 |
1 800 SEK | 2021-12-22 17:50 |
1 200 SEK | 2021-12-21 15:31 |
800 SEK | 2021-12-20 19:56 |
100 SEK | Startpris |