Torsten Fankki född 1950, Kaitum.
Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: TF
Längd: 23,5 cm
Konditionsrapport: Mindre glipa i skaft, Inga övriga anmärkningar.
Torsten Fankki Half horn knife Sami handicraft from the 20th century
Torsten Fankki born 1950, Kaitum.
Made of leather, birch & engraved bone / horn in stylized decor.
Monogram signed: TF
Length: 23,5 cm
Conditional report: Minor gap in shaft, No other remarks.
11 000 SEK | 2021-12-29 17:24 |
10 500 SEK | 2021-12-29 17:17 |
10 000 SEK | 2021-12-21 17:10 |
7 800 SEK | 2022-04-19 10:12 |
1 900 SEK | 2021-12-21 17:01 |
1 200 SEK | 2021-12-20 21:22 |
1 000 SEK | 2021-12-20 20:18 |
100 SEK | Startpris |