"Lajla"
Signerad: J.A Björck
Proveniens: Delar av auktionens Björck-konst härrör från Sundsvalls Museums Björck-utställning 25/5-31/8 2002
Mått på pannå: 42 x 37 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, pannån något kantstött, inga övriga anmärkningar.
Johan Axel Björck 1889-1970 Oil on panel
"Lajla"
Signed: J.A Björck
Provenance: Parts of the auction's Björck art originate from Sundsvalls Museum's Björck exhibition 25 / 5-31 / 8 2002
Dimensions of panel: 42 x 37 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor scuff marks along the sides of the panel, no other remarks.
850 SEK | 2021-10-28 15:27 |
800 SEK | 2021-10-18 23:35 |
550 SEK | 2021-10-26 10:21 |
450 SEK | 2021-10-16 12:43 |
100 SEK | Startpris |