Abstrakt komposition
Signerad: Sven Höglund
Daterad: 1967
Mått på duk / målning: 23 x 27 cm
Totalmått inklusive ram: 83,5 x 52 cm
Konditionsrapport: Färgkrackelering, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Sven Inge Höglund Demoner 1935-2008 Mixed Technique on Canvas (Diptych)
Abstract composition
Signed: Sven Höglund
Dated: 1967
Dimensions of canvas / painting: 23 x 27 cm
Total dimensions including frame: 83,5 x 52 cm
Condition report: Paint crackling, age-based wear, no other remarks.
600 SEK | 2021-06-23 08:55 |
550 SEK | 2021-07-26 14:03 |
100 SEK | Startpris |