Arbetande man i trädgård.
Otydligt signerad / Oidentifierad konstnär.
Enligt uppgift inköpt i Tyskland under efterkrigstiden.
Mått på duk: 86 x 66 cm
Konditionsrapport: Färgsläpp, Krackeleringar, Åldersbaserat slitage, Slitage på ram, Senare uppfodrad duk, Inga övriga anmärkningar.
Unknown artist Oil on canvas from the 19th century
Working man in garden.
Unclearly signed / Unidentified artist.
Reportedly purchased in Germany during the post-war period.
Dimensions of canvas: 86 x 66 cm
Conditional report: Color losses, Craquelure, Age-based wear, Wear on frame, Later mounted canvas, No other remarks.
1 400 SEK | 2021-06-20 12:59 |
1 300 SEK | 2021-07-01 13:50 |
900 SEK | 2021-06-27 20:21 |
150 SEK | 2021-06-24 11:02 |
100 SEK | Startpris |