"Tjäderspel med övervakare och rövare"
Signerad: J.A Björck
Proveniens: Delar av auktionens Björck-konst härrör från Sundsvalls Museums Björck-utställning 25/5-31/8 2002
Mått på pannå: 91 x 60 cm
Oramad
Konditionsrapport: Färgsläpp och märken, skador på pannån, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Johan Axel Björck 1889-1970 Oil on panel
"Capercaillie game with monitors and robbers"
Signed: J.A Björck
Provenance: Parts of the auction's Björck art originate from Sundsvalls Museum's Björck exhibition 25 / 5-31 / 8 2002
Dimensions of panel: 91 x 60 cm
Not framed
Condition report: Paint drops and marks, damage to the panel, age-based wear, no other remarks.
800 SEK | 2021-04-21 19:06 |
750 SEK | 2021-04-19 14:21 |
400 SEK | 2021-04-19 21:34 |
100 SEK | Startpris |