Porträtt av samisk pojke
Signerad: CM Lindqvist
Olja på duk uppfodrad på pannå.
Mått på pannå: 37 x 46 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, färgsläpp, inga övriga anmärkningar.
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Oil on canvas
Portrait of Sami boy
Signed: CM Lindqvist
Oil on canvas mounted on panel.
Dimensions of panel: 37 x 46 cm
Condition report: Minor age-based wear, paint release, no other remarks.
2 200 SEK | 2021-02-09 11:13 |
2 000 SEK | 2021-02-17 21:15 |
150 SEK | 2021-02-15 23:04 |
100 SEK | Startpris |