Figurkomposition.
Handkolorerad färgetsning med carborundum.
Signerad med blyerts: Lindstrom
Numrerad: 73/80
Totalmått: 76 x 57 cm
Löst blad / Saknar ram
Bengt Lindström 1925-2008 Hand-colored Etching
Figure composition.
Hand-colored etching with carborundum.
Signed with pencil: Lindstrom
Numbered: 73/80
Total dimensions: 76 x 57 cm
Loose paper / No frame
Condition: No remarks
1 500 SEK | 2020-09-28 11:38 |
1 400 SEK | 2020-10-25 20:01 |
500 SEK | 2020-10-19 19:55 |
100 SEK | Startpris |