Landskapsmotiv / Fjällmotiv
Signerad: Einar Wallquist
Daterad: 1981
Mått bildyta: 35 x 26 cm
Konditionsrapport: Slitage och märken på ram, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Einar Wallquist 1896-1985 Watercolor on paper
Landscape Design / Mountain motif
Signed: Einar Wallquist
Dated: 1981
Dimensions of picture area: 35 x 26 cm
Condition report: Wear and marks on frame, minor age-based wear, no other remarks
1 200 SEK | 2020-10-29 12:30 |
1 100 SEK | 2020-10-29 12:29 |
250 SEK | 2020-10-26 01:52 |
150 SEK | 2020-10-19 19:14 |
100 SEK | 2020-09-25 11:25 |
100 SEK | Startpris |