Japan.
Komposition med mor & dotter.
Signerad: Naondo, Paris.
Daterad: 1955
Mått bildyta: 27,5 x 22 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Naondo Nakamura 1905-1981 Gouache on paper
Japanese.
Composition with mother & daughter.
Signed: Naondo, Paris.
Dated: 1955
Dimensions image area: 27.5 x 22 cm
Condition: Minor wear on frame, Minor color loss & age-based wear, No other remarks.
2 200 SEK | 2020-10-29 15:12 |
2 000 SEK | 2020-10-28 20:42 |
1 600 SEK | 2020-10-29 10:16 |
1 200 SEK | 2020-10-26 23:43 |
1 100 SEK | 2020-10-20 09:31 |
950 SEK | 2020-10-06 11:58 |
150 SEK | 2020-10-19 22:40 |
100 SEK | Startpris |