"Paddock"
Signerad på passepartout med blyerts: R.Dufy
Numrerad: 131/970
Mått bildyta: 44 x 27 cm
Konditionsrapport: Gulnad passepartout, Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Raoul Dufy 1877-1953 Color lithograph
"Paddock"
Signed with pencil on passepartout: R.Dufy
Numbered: 131/970
Dimensions image area: 44 x 27 cm
Condition report: Yellowed passepartout, Minor wear on frame, No other remarks.
500 SEK | 2020-01-27 13:14 |
450 SEK | 2020-02-20 16:35 |
100 SEK | Startpris |