Landskapsmotiv.
Signerad: Amelin
Daterad: 1928
Mått bildyta: 58 x 43,5 cm
Konditionsrapport: Krackeleringar, Mindre färgsläpp, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Albin Amelin 1902-1975 Gouache on panel
Landscape Design.
Signed: Amelin
Dated: 1928
Dimensions image area: 58 x 43.5 cm
Condition report: Cracks, Minor color loss, Age-based wear, No other remarks.
3 000 SEK | 2020-01-30 06:49 |
2 800 SEK | 2020-01-07 10:22 |
2 600 SEK | 2020-01-20 23:08 |
100 SEK | Startpris |