Motiv av kreatur och jordbrukssysslor.
Signerad: Nils Rundgren
Daterad: 1970
Mått bildyta: 48 x 34 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar
Nils "Björnjägarn" Rundgren 1890-1971 Oil on paper
Motifs of livestock and agricultural pursuits.
Signed: Nils Rundgren
Dated: 1970
Dimensions image area: 48 x 34 cm
Condition report: Minor age-based wear, Minor wear on frame, No other remarks.
1 000 SEK | 2019-12-29 10:00 |
950 SEK | 2019-11-20 15:46 |
450 SEK | 2019-12-22 19:45 |
100 SEK | Startpris |