Motiv av kreatur & jordbrukssysslor.
Signerad: Nils Rundgren
Daterad: 1969
Saknar ram.
Mått på duk: 40 x 40 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Något lös spänning duk, Inga övriga anmärkningar
Nils "Björnjägarn" Rundgren 1890-1971 Oil on canvas
Motifs of livestock & agricultural pursuits.
Signed: Nils Rundgren
Dated: 1969
Missing frame.
Dimensions of canvas: 40 x 40 cm
Condition report: Minor age-based wear, Sightly loose tension canvas, No other remarks.
200 SEK | 2019-10-31 15:18 |
150 SEK | 2019-10-27 02:51 |
100 SEK | 2019-10-02 16:03 |
100 SEK | Startpris |