Afrikanska barn.
Monogramsignerad: BH
Olja på duk uppfodrad på pannå.
Mått på pannå: 41,5 x 30 cm
Konditionsrapport: Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Berta Hansson 1910-1994 Oil on canvas
African children.
Monogram signed: BH
Oil on canvas mounted on board.
Size of wooden board: 33.5 x 27.5 cm
Condition report: Minor color loss & age-based wear, Frame wear, No other remarks.
5 800 SEK | 2019-09-27 16:10 |
5 600 SEK | 2019-09-27 16:15 |
2 200 SEK | 2019-09-21 14:27 |
2 000 SEK | 2019-09-21 11:17 |
1 900 SEK | 2019-09-09 15:26 |
1 100 SEK | 2019-09-17 22:02 |
600 SEK | 2019-09-17 16:58 |
100 SEK | Startpris |