Gravör: Adam Perelle 1640-1695
Medarbetare: Erik Dahlbergh 1625-1703 (Dahlberg)
Från: Suecia Antiqua et Hodierna
Graverad 1670-1674 enl. Erik Vennberg
Mått bildyta: 21 x 34 cm
Konditionsrapport: Fläckar, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Adam Perelle 1640-1695 "Fortalitium Waxholm" Engraving
Engraver: Adam Perelle 1640-1695
Employee: Erik Dahlbergh 1625-1703 (Dahlberg)
From: Suecia Antiqua et Hodierna
Engraved 1670-1674 according to: Erik Vennberg
Dimensions image area: 21 x 34 cm
Conditional report: Stains, age-based wear, no other remarks.
200 SEK | 2019-08-05 16:58 |
150 SEK | 2019-08-20 10:48 |
100 SEK | Startpris |