"Målning med kvinna"
Till synes osignerad.
Intygad a tergo av Märta Ljungquist.
Mått på pannå: 67,5 x 31 cm
Konditionsrapport: Hål i kanter från tidigare ram, Mindre färgsläpp & åldersbaserat slitage, slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Birger Ljungquist 1894-1965 Oil on wooden board (Attributed)
"Painting with woman"
Seemingly unsigned.
Certified a tergo by Märta Ljungquist.
Dimensions of board: 67.5 x 31 cm
Condition report: Holes in edges from previous frame, Smaller color loss & age-based wear, wear on frame, No other remarks.
1 000 SEK | 2019-06-28 12:50 |
950 SEK | 2019-06-19 13:02 |
800 SEK | 2019-06-27 23:20 |
150 SEK | 2019-06-25 22:14 |
100 SEK | Startpris |