"Je suis convie"
Ur serien: Etrange instrument.
Färgetsning med carborundum.
Tryckta i Frankrike 1980.
Signerad med blyerts: Clavé
Numrerad: 58/99
Mått bildyta: 76 x 56 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Antoni Clave 1913-2005 Carborundum etching
"Je suis convie"
From the series: Etrange instrument.
Color etching with carborundum.
Printed in France 1980.
Signed with pencil: Clavé
Numbered: 58/99
Dimensions of image area: 76 x 56 cm
Conditional report: Wear on frame, No other remarks.
2 400 SEK | 2019-06-22 16:34 |
2 200 SEK | 2019-06-19 13:02 |
100 SEK | Startpris |