Konstnär född: 1934
Portfolio innehållandes fem träsnitt utförda av Margareta Carlstedt, Samtliga signerade & numrerade med blyerts.
Yttermått mapp: 51 x 45 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Margareta Carlstedt Portfolio "Under lush trees"
Artist born: 1934
Portfolio containing five woodcuts made by Margareta Carlstedt, All signed & numbered with pencil.
Outside dimension folder: 51 x 45 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
450 SEK | 2019-06-19 13:03 |
400 SEK | 2019-06-28 16:30 |
100 SEK | Startpris |