Ur serien: Etrange instrument.
Färgetsning med carborundum.
Signerad med blyerts: Clavé
Numrerad: 78/99
Mått bildyta: 76 x 56 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Antoni Clave 1913-2005 Carborundum etching
From the series: Etrange instrument.
Signed with pencil: Clavé
Numbered: 78/99
Dimensions of image area: 76 x 56 cm
Conditional report: Wear on frame, No other remarks.
2 400 SEK | 2019-06-27 03:03 |
2 200 SEK | 2019-06-19 13:03 |
1 200 SEK | 2019-06-22 16:35 |
100 SEK | Startpris |