Konstnär född: 1922
"Kulturhuset i Umeå"
Signerad med blyerts: Clara Salander
Numrerad: 132/150
Daterad: 1986
Mått bildyta: 50,5 x 43,5 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre spricka på glas, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Clara Salander Color lithograph
Artist born: 1922
"Culture House in Umeå"
Signed in pencil: Clara Salander
Numbered: 132/150
Dated: 1986
Dimensions of image area: 50.5 x 43.5 cm
Condition: Wear on frame, Smaller crack on glass, Minor age-based wear, No other remarks.
1 400 SEK | 2019-05-31 16:24 |
1 300 SEK | 2019-05-31 16:25 |
600 SEK | 2019-05-31 12:47 |
550 SEK | 2019-05-07 14:51 |
350 SEK | 2019-05-24 14:01 |
100 SEK | Startpris |